Ciekawostki
 • Southstreamgaz posiada rozlewnię gazu do butli zlokalizowaną w miejscowości Bytom koło Katowic . Realizujemy usługi napełniania butli w ilościach hurtowych jak również pojedynczych butli stanowiących własność użytkownika.

  ROZLEWNIA
 • Southstreamgaz jest liderem wśród dostawców gazu propan do celów grzewczych w województwie Śląskim. Dostarczamy gaz najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach.

  GAZ GRZEWCZY
 • Oferujemy dostawy gazu do stacji paliw zlokalizowanych na terenie województw śląskiego , małopolskiego i opolskiego . Dostarczany przez nas gaz spełnia wymogi normy PN-EN 589, zwanej normą autogazową.

  DOSTAWY HURTOWE

Łatwość obsługi i dostępność powoduje, że butle gazowe można wykorzystywać jako źródło gazu do kuchenek domowych jak i piecyków grzewczych. Butle są napełniane, w zależności od życzenia klienta, gazem propan butan lub propan. Dodatkowo oferujemy butle z gazem płynnym tj.technicznym umożliwiające ich zastosowanie do napędu wózków widłowych i innych podobnych urządzeń.

Gaz płynny w butlach jest znakomitym źródłem zasilania kuchenek gazowych, grilli gazowych i innych urządzeń do gotowania. W naszej ofercie posiadamy butle 11 kg propan-butan z kołnierzem i bez kołnierza. Dzięki rozbudowanej sieci dystrybucji nasze butle z gazem można kupić na całym Śląsku , także bez wychodzenia z domu korzystając z dostawy na telefon – 32/3404042

W naszej szerokiej ofercie proponujemy również wygodne i lekkie butle turystyczne o pojemności 2 kg i 3 kg, idealne na wyjazdy w plener oraz butle 10 kg z propanem najlepsze do grilli gazowych i parasoli grzewczych

Przydomowe zbiorniki na gaz płynny

Przydomowe zbiorniki na gaz płynny (propan) są najczęściej instalowane, gdy nie ma odpowiedniej infrastruktury dla przyłącza gazu ziemnego lub są wysokie koszty jego podłączenia.

Zalety takiej instalacji to:

 • uniezależnienie się od zasilania zewnętrznego,
 • możliwość zaplanowania wydatków na ogrzewanie,
 • łatwa kontrola ilości gazu w zbiorniku
 • tankowanie wówczas, gdy posiadamy środki finansowe np. latem, kiedy ceny gazu są niższe.

Inna korzyścią jest nowy system miesięcznego rozliczania za gaz. Konieczny jest miedzy innymi montaż licznika i urządzenia telemetrycznego. Dzięki niemu nie trzeba płacić za gaz płynny po napełnieniu zbiornika, lecz miesięcznie w miarę jego faktycznego zużycia. Urządzenie telemetryczne dokonuje odczytu wielkości zużycia gazu i poziomu gazu w zbiorniku.

Zbiorniki

Gaz płynny (propan) może być magazynowany w zbiornikach naziemnych lub podziemnych o pojemnościach:

 • zbiorniki naziemne:
fot. Gaspol

fot. Gaspol

– 2700 l – o długości 2,5m dla urządzeń do 30 kW, maksymalny pobór ciągły 2,2 kg/h

– 4850 l – o długości 4,3m dla urządzeń do 50 kW, maksymalny pobór ciągły 3,7 kg/h

– 6700 l – o długości 5,8m dla urządzeń do 65 kW, maksymalny pobór ciągły 5,0 kg/h

 • zbiorniki podziemne:

– 2700l dla urządzeń do 53kW

– 4850l dla urządzeń do 88 kW

– 6700l dla urządzeń do 114kW

Zbiorniki podziemne są najczęściej wybierane ze wzgledów na nie wyróżnianie się ich z planowanego w tym miejscu ogrodu lub zagospodarowania przestrzeni.

Zezwolenia

Na aktualnej mapie geodezyjnej można odręcznie narysować planowaną lokalizację zbiornika. Mapkę wraz z wnioskiem o wydanie warunków zabudowy dla planowanej budowy przyłącza gazowego ze zbiornikiem należy złożyć do Urzedu Gminy. Zezwolenie można otrzymać nawet w ciągu dwóch tygodni od złożenia. Po wykonaniu projektu należy wystąpić o pozwolenie na budowę do Urzędu Gminy. Czas oczekiwania: ok miesiąca.

Projekt

Biura projektowe wykonują projekt przyłącza i instalacji zewnętrznej oraz wewnętrznej. Projektant sprawdza w terenie planowaną lokalizację zbiornika oraz czy odpowiada ona przepisom budowlanym.

Przepisy wymagają, by zbiornik z gazem był zainstalowany poza budynkiem mieszkalnym w odpowiedniej odległości od domu i granic posesji.

Dla podziemnego zbiornika o pojemności 4850 litrów przepisy ustalają nastepujące odległości:

 • 3 m – od budynku mieszkalnego, innych obiektów budowlanych, ogrodzenia i dróg
 • 8 m – od niezasyfonowanych studzienek kanalizacyjnych, a także studzienek wodociągowych
 • 3 m – od elektrycznej linii napowietrznej o napięciu do 1 kV.

Poza tym zbiornik musi być uziemiony. Wokół płyty należy wykonać otok z bednarki i w dwóch miejscach podłączyć do niego zbiornik. Dodatkową ochroną zbiornika, zgodnie z zaleceniami Gaspol, jest ochrona katodowa (dla zbiorników podziemnych).

Prace instalacyjne

Instalacja zbiornika podziemnego wymaga przygotowania wykopu oraz wylania podstawy betonowej, na której zostanie posadowiony zbiornik. Dla podziemnego zbiornika o pojemności 4850 litrów wykop ma wymiary 4×3 m. i głębokość 2,5 metra. Natomiast płyta ma wymiary 2×1,5 m., wysokość 25 cm. Zbiornik jest mocowany do betonowej płyty za pomocą taśm.

fot. Gaspol

fot. Gaspol

Przed eksploatacją

Zbiornik na gaz płynny jest urządzeniem ciśnieniowym i podlega dozorowi technicznemu. Przed rozpoczęciem eksploatacji inspektor Dozoru Technicznego musi dokonać pozytywnego odbioru zbiornika. Zgłoszenie jest wykonywane przez właściciela zbiornika (np. GASPOL), który przygotowuje niezbędne dokumenty i zgłasza zbiornik do odbioru.

Zasypywanie zbiornika

Kolejnym etapem jest zasypanie zbiornika. Musimy zwrócić uwagę aby podczas tej czynności nie uszkodzić powłoki zbiornika. Najlepiej jest zasypać zbiornik piaskiem. Jedynym elementem wystającym ponad powierzchnię terenu jest kopuła. Pokrywa kopu ły powinna znajdować się ok. 15 cm nad ziemią.

Tankowanie zbiornika

Pierwsze tankowanie zbiornika trwa ok. 30 min. Autocysterna jest wyposażona w licznik (w litrach) tankowanego propanu. Zbiornik można napełniać napełniać do 85% jego objętości.

SOUTH STREAM GAZ TECHNICAL to jedna z gałęzi działalności firmy zajmująca się dystrybucją gazów technicznych na terenie Województwa Śląskiego . Dysponujemy bogatą ofertą gazów technicznych , mieszanek argonu z co2 jak i wiele innych na Państwa życzenie. Dysponujemy dużą ilością butli technicznych co pozwala nam na ich dogodne wypożyczanie w niskiej cenie i na długi okres.

Przykłady wykorzystywania gazów technicznych, medycznych i specjalnych:

 • TLEN: powszechnie stosowany jest w metalurgii, obróbce metali, w przemysłach: chemicznym, elektrochemicznym, elektronicznym, papierniczym, szklarskim, w ochronie środowiska, hodowli, badaniach naukowych;
 • ACETYLEN: obróbka metali, przemysł szklarski, badania naukowe;
 • DWUTLENEK WĘGLA: metalurgia, przemysł chemiczny i spożywczy, chłodnictwo, ochrona środowiska i badania naukowe;
 • DWUTLENEK WĘGLA SPOŻYWCZY: do piwa i napoi;
 • MIESZANINY AZOTU Z DWUTLENKIEM WĘGLA: w różnych składach procentowych do celów spożywczych;
 • ARGON: metalurgia, obróbka metali, elektronika, przemysły samochodowy i oświetleniowym, w badania naukowe;
 • AZOT: przemysł: chemiczny, elektroniczny, oświetleniowy, spożywczy, papierniczy, obróbka metali, budownictwo, badania naukowe;
 • MIESZANINY GAZÓW TECHNICZNYCH: w różnych składach procentowych w spawalnictwie i obróbce metali;

Firma SOUTH STREAM GAZ zajmuje się pośrednictwem w dystrybucji gazu płynnego propan, który jest stosowany w instalacjach przydomowych. Ze względu na swoje właściwości jest to źródło energetyczne najczystrzej energii dostępnej w Polsce. Dostarczamy gaz, który jest ekologicznym źródłem energii. Korzystanie z gazu zmniejsza zanieczyszczenie środowiska, a w domu zapewnia czystość.

1.INSTALACJA ZBIORNIKÓW OBEJMUJE PROJEKT, MONTAŻ INSTALACJI I DOSTAWĘ GAZU

2.ZBIORNIKI POJ 2700L;4850L W WERSJI NAZIEMNEJ I PODZIEMNEJ

6400L; 9200L NADZIEMNE ,

2700 l dla urządzeń do 53 kW;

4850 l dla urządzeń do 88 kW;

6700 l dla urządzeń do 114 kW

TEL. 32/340-40-42

Najszybciej realizowane dostawy gazu do ogrzewania !

Firma SOUTH STREAM GAZ ma na wynajem koparko-ładowarki , kołówki i samochody transportowe . Specjalizujemy się w pracach bardzo wymagających – gdzie dajemy gwarancje , iż nasi operatorzy to najlepsi specjaliści w branży .

tel. 513594850 lub 604616753

Nasza firma zajmuje transportem towarów o klasie ADR na terenie całego kraju .

Posiadamy w naszej flocie pojazdy od dostawczych po ciężarowe – specjalistyczne .

Jesteśmy gotowi podjąć współpracę z każdym kto potrzebuje przewieźć materiały niebezpieczne w dowolne miejsce w kraju .

Wąż z manometrem – nowość dla użytkowników butli gazowych

Przewód z manometrem zamontowanym bezpośrednio na wężu do gazu propan-butan marki Famas powstał w wyniku obserwacji potrzeb i oczekiwań konsumentów.

Zakup lub wymiana butli gazowej pociąga za sobą nie tylko wydatki, ale także czas, którego w dzisiejszych czasach mamy coraz mniej.

Często odbywa się to w nieodpowiednim momencie, gdy poziom gazu jest jeszcze wystarczający ale nie chcąc narazić się na jego niespodziewany brak dokonujemy wymiany zbyt wcześnie.

Wąż z manometrem - nowość dla użytkowników butli gazowych

Problem ten został rozwiązany dzięki wężowi z manometrem. Od teraz można już stale kontrolować aktualny stan gazu w butli i dokonywać jej wymiany w stosownym terminie. 

    Oszczędność czasu                                              Oszczędność pieniędzy

W ofercie producenta dostępne są węże z końcówkami: długą kątową, krótką kątową, krótką prostą oraz długą prostą. 

                                  

                                 

Rodzaj połączenia to gwintowane G1/2” i reduktor na butlę gazową – gwint W21,8 L, ciśnienie robocze – 37 mbar. Wąż wykonany jest z PCV do mieszanki P/B, reduktor z mosiądzu niklowanego a końcówka ze stali ocynkowanej.

Kuchenki gazowe 1, 2, 3 i 4 palnikowe

Postaw na sprzęt, który nie zawiedzie Cię w żadnej sytuacji – zarówno podczas użytkowania domowego, jak i korzystania z niego podczas podróży. W asortymencie naszej firmy znajdą Państwo kuchenki gazowe 1, 2 i 3, a nawet 4 palnikowe.

Przygotowaliśmy szeroki wybór urządzeń, które każdy Klient dopasuje do swoich indywidualnych preferencji. Dlatego znajdą tu państwo produkty, takie jak m.in. kuchenka gazowa z piekarnikiem, standardowa wersja turystyczna oraz model 2w1 na kartusz lub butlę.

Proponujemy urządzenia, które można położyć na szafkę, stół czy blat mając przy tym pewność bezpiecznego użytkowania. To świetne rozwiązanie dla posiadaczy domków ogrodowych, altanek czy kamperów, a nawet namiotów.

Firma SOUTH STREAM GAZ SP ZOO SP KOMANDYTOWA  jest w trakcie nowych inwestycji :

 • budowa ośrodka hotelowego w Rudzie Śląskiej 

 • budowa parku magazynowego w Rudzie Śląskiej 
 • budowa Ośrodka SPA w Rudzie Śląskiej
 • przygotowanie teremu pod budowę nowoczesnych magazynów w Bytomiu .

Zapraszamy do współpracy .

Zapraszamy do kontaktu.

Jeżeli posiadają Państwo pytania związane z naszą ofertą zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zamieszczony poniżej.

Tu nas znajdziesz

godziny otwarcia:
  • pn-pt: 7.00 – 19.00
  • so: 7.00 – 18.00
  • ndz: 8.00 – 15.00
 •  Siedziba: ul. Składowa 16, 41-902 Bytom
 •         Rozlewnia gazu – Składowa 14
 •  Email: biuro@uni-gaz.pl
 •  Telefon: 32 340 40 42
 •                      516-631-800
 •                      500-014-106
 •                      513-109-761
 •  Sklep online www.unigaz24.pl

O naszej firmie

Firma UNI-GAZ powstała w 2008 roku. Początkowo nasza firma koncentrowała się na bezpośredniej sprzedaży butli gazowych do gospodarstw domowych. Od połowy 2008 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o dostawę gazu do instytucji publicznych, przemysłu i tym samym powstały nowe rejony. Od tego samego roku zajmujemy się także wynajmem własnych lokali tj. mieszkalnych jak i budynków magazynowych. Wraz z początkiem 2009 roku firma UNI-GAZ rozpoczęła hurtową sprzedażą gazu propan-butan średnich i małych dostawców gazu . Od początku współpracujemy z renomowaną rozlewnią gazu,która zapewnia nam najwyższą jakość towaru i jego pełne bezpieczeństwo. Dysponujemy doświadczonym zespołem pracowników oraz posiadamy własną, nowoczesną flotę transportową dzięki czemu możemy realizować zadania w zakresie transportu i dystrybucji . Aby wyjść naprzeciw państwa oczekiwaniom dążyliśmy do wybudowania rozlewni gazu największej na górnym śląsku ,co zapewni stabilność ceny jak i stale najwyższą jakość. Już jesteśmy w stanie zapewnić taką jakość sprzedawanych gazów czego dowodem jest zakup specjalistycznych aparatów do mierzenia kaloryczności i ciśnienia sprzedawanych przez nas butli.

W ten sposób w 2017 roku powstała niezależna Spółka SOUTH STREAM GAZ , która zajmuje się sprzedażą gazów poprzez ich bezpośredni import , rozlew we własnej rozlewni gazu jak i ich dystrybucję .

Posiadamy w tej chwili najnowocześniejszy tabor maszynowy do obsługi gazów , tak aby zapewnić  największe  bezpieczeństwo. 

Firma SOUTH STREAM GAZ SP ZOO SP KOMANDYTOWA oferuje doradztwo w zakresie :

Zastosowania butli propan-butan

Instrukcja montażu butli 11 kg

Instrukcja bezpieczeństwa

Wykorzystanie gazu do celów napędowych umożliwia znaczne obniżenie kosztów eksploatacji i spełnienie norm ochrony. Skupujemy butle propan-butan 11kg oraz wszystkie butle techniczne.

SOUTH STREAM GAZ posiada rozlewnię gazu do butli zlokalizowaną w miejscowości Bytom koło Katowic . Realizujemy usługi napełniania butli w ilościach hurtowych jak również pojedynczych butli stanowiących własność użytkownika. Napełniamy butle gazem propan-butan lub czystym propanem w zależności od życzenia klienta. Jesteśmy w stanie napełnić butle w rozmiarach od 0,5 do 33kg. W trakcie procesu napełniana każda butla jest poddawana kontroli pod względem szczelności. W celu uniknięcia wypływu gazu przy niezamierzonym odkręceniu zaworu zabezpieczamy zawór specjalną zaślepką. Plomba z folii termokurczliwej z logo SOUTH STREAM GAZ  na zaworze stanowi gwarancję, że butla została napełniona w naszej rozlewni i przeszła pozytywnie system kontroli.